קשב וריכוז- להתגאות בילד

"התמודדות עם בעיות של קשב וריכוז" טיפ מספר 8: "להתגאות בילד שלכם" עיצוב את הגישה וההתנהגות של ההורים עם ההבנה שהילד שלהם הוא יחיד ומיוחד - תהפוך אתכם בהכרח להורים טובים יותר ואת ההתמודדות איתם לפשוטה יותר...

להתגאות בילד


בדרך כלל הורה ממוצע מרגיש החמצה עם הילדים שלו. זה לא בדיוק מה שהוא תכנן וגם הם לא מגשימים את השאיפות שלנו כפי שחשבנו שיקרה.

אך נעצור לרגע ונחשוב: "כמה טובה השפיע עלינו הקדוש ברוך הוא שיש לנו אותם בכלל?! כמה הורים מקנאים ביכולות של הילדים שלנו בתחומים שלא חשבנו עליהם?!"

 

נכון הוא לא משהו בלימודים, הוא היפר אקטיבי, ויש לו בעיות קשב ובקושי מסוגל להתרכז...

אך זה לא המדד היחיד בו בורא עולם בוחן אותנו (דווקא במדד הזה הקב"ה מבקש שנהיה מי שאנחנו באמת – לפי כוחותינו זו חובתינו!...)  ישנם מדדים נוספים: עזרה לזולת, רגישות ואכפתיות, חסד וצדקה.

 

הטיפ שלנו: "השקיעו מחשבה מודעת בילדים שלכם - חפשו את הטוב שבהם!"

 

עליכם להיות גאים בכלל שיש לכם אותם גם אם הם לא מושלמים, הרי אף אחד מאיתנו לא מושלם ואין זה אומר שלא צריך להיות גאים בהם.

 

כל ילד הוא עולם שלם בפני עצמו – עולם שונה ומיוחד, יש לכל ילד חלומות משלו, שאיפות ורצונות שצריכים אנו כהורים לכבד. אנחנו שם בשביל לחנך לתורה ולמצוות, מקנים ערכים ונותנים עצה... אבל גם אם לא הצלחנו אין זו סיבה להיות מאוכזבים – זה בדיוק הניסיון שלנו כהורים.

 

הורה שגאה בילדיו – הם ירצו להחזיר לו טובה ולנהוג כפי שציפה מהם!

 

 הורים יקרים! תתגאו בילדים שלכם, חשבו על מעלותיהם הטובות ועל כל הטוב שהם מכניסים לחייכם. עיצוב את הגישה וההתנהגות שלכם  - תהפוך אתכם בהכרח להורים טובים יותר ואת ההתמודדות לפשוטה יותר...

© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏