קשב וריכוז- נא להתנהג בהתאם - לגיל

"התמודדות עם בעיות של קשב וריכוז" טיפ מספר 11: "להתנהג בהתאם לגיל הילד" עיצוב את הגישה וההתנהגות של ההורים עם ההבנה שהילד שלהם הוא יחיד ומיוחד - תהפוך אתכם בהכרח להורים טובים יותר ואת ההתמודדות איתם לפשוטה יותר... "הדרך להיות הורה טוב יותר"

נא להתנהג בהתאם - לגיל

 

הדור של היום הוא דור שקצת מבלבל אותנו המבוגרים. אנו כהורים לא מצליחים לעמוד בקצב המסחרר של הטכנולוגיה, מאידך הילדים דווקא כן, מה שיוצר ערפול ובלבול ביחס ההורי לילדים.

 

ילדים בעלי הפרעה של קשב וריכוז בדרך כלל מטעים יותר.


ילד בן 5 מסוגל לסדר לאביו בעיה בטלפון – מה שברוב המקרים ימקם אותו (בעיני האב) מעל הבחור בן ה25 מחנות המובייל שלא הצליח להבין מהי התקלה...

אם לילד יש בעיות לימודיות – מרגע זה הציפיות ממנו יעלו – "הנה אתה כן מסוגל!"

 

חשוב לשנות את סגנון ההורות שלנו בהתאם לגיל הילדים, ככל שהילדים שלכם מתבגרים דיבור והיחס אליהם אמור להשתנות - גם אם הם עם בעיות קשב וריכוז.

 

הסכנה היא להתייחס לילד קטן כאל בוגר (להעמיס עליו אחריות וציפייה לבגרות בעוד זו כלל לא הגיעה...) ומאידך, צריכים להיזהר ואולי להשתדל שהשינוי יהיה בקצב הגדילה – לא מהר מדי ולא איטי.

 

הטיפ שלנו: התאימו את הדרישות מהילד בהתאם לגילו

 

אחת הטעויות הנפוצות של הורים שהם קולטים שהילד רוצה לקחת עצמאות הם מיד משחררים אותה מעצמם, ללא קושי ובשמחה.

 

כאן נדגיש גם אם הילדים רוצים להרגיש עצמאיים בגיל צעיר מדי עלינו כהורים לזכור בני כמה הם ולהתנהג בהתאם.

 

שתי דוגמאות קיצוניות – לחוסר התאמה:

לא כל עצמאות היא נכונה ומקדמת, פעמים שהיא גם גובלת בחוסר אחריות. לומר: הבן שלי הולך לבד לגן – הוא עצמאי!"  ושי שם כביש לחצות – זוהי איננה עצמאות יש לזה שם אחר לגמריי – "חוסר אחריות!"

 

מקרה קיצון אחר הוא לומר: "אני דואג/ת לבן שלי ולא מרשה לו ללכת לבד לבית הספר!" ומתברר שהילד כבר בכיתה ח' – כאן כבר הסמכות ההורית מעקרת את היכולת של הילד לקחת אחריות ולהיות עצמאי... 
© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏