קשב וריכוז- לעבוד על הכישורים החברתיים של הילד

"התמודדות עם בעיות של קשב וריכוז" טיפ מספר 14: "לעבוד על הכישורים החברתיים של הילד" עיצוב את הגישה וההתנהגות של ההורים עם ההבנה שהילד שלהם הוא יחיד ומיוחד - תהפוך אתכם בהכרח להורים טובים יותר ואת ההתמודדות איתם לפשוטה יותר... "הדרך להיות הורה טוב יותר"

לעבוד על הכישורים החברתיים של הילד

 

כישורים חברתיים הם צורך בסיסי ואולי קיומי לכל אדם ובטח לילדים ובוודאי כשמדובר בילד עם הפרעות קשב וריכוז שלרוב יתקשה בזה.

 

כשלא נקדיש תשומת לב מספקת כהורים לכישורים החברתיים של בננו ובנותיו, הם עלולים לגדול עם מחסור שילווה אותם במשך כל החיים שלהם.

 

שליטה באנגלית וידע בחשבון חשובים אך החיברות דהיינו התנהגות חברותית נכונה חשובה הרבה יותר.

הבסיס שלה מתחיל בהליכות ונימוסים, סבלנות וסובלנות, כבוד הדדי ונתינה לזולת...

 

הטיפ שלנו: עבדו עם הילדים על הכישורים החברתיים שלהם.

 

הורים שואלים בדרך כלל: 

"מאיפה אני יודע ללמד כישורים חברתיים? זה אמור לבוא מהילד, לא?!

 

התשובה היא: ממש לא! זה מגיע בעיקר מההורים!

 

הילד ניזון בתפיסה שלו מהדוגמה האישית שההורה נותן לו

זה יכול להיות בנימוסים המתחילים בשולחן השבת – הוא מביט אחיך אנחנו אוכלים, שותים ומדברים (לא ניתן לצפות מילד שרואה את האבא אוכל בעמידה שהוא הזאטוט ישב ליד שולחן עם סכין ומזלג...)


השדר בא עם היחס לשכנים בבניין או למתפללים בבית הכנסת ולקונים במכולת השכונתית...

 

ברוב המקרים כשאנחנו מספרים בבית איך התנהלנו מול החברים בעבודה ואיך האווירה בבית הכנסת הילד מטמיע את ההסתכלות לחיים בכלל ולחברים בפרט מתוך הפרדיגמה שההורים מציירים בבית.

 

זיהוי בעיה וטיפול במשברים עם חברה – זו האחריות שלנו לגידול ילד שיסתדר בחיים עם הסובבים אותו, היא גם זו שתקבע אם הוא יהיה משפיע או מושפע...© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏