שמחת תורה- שיא השיאים

"דבר תורה שמחת תורה". ביאור נפלא של הרב שך זצ"ל שיא השיאים של חמישים ואחד הימים הוא בשמחת תורה. פותחים את ארון הקודש מוצאים את כל ספרי התורה ולא מניחים אותם!

שיא השיאים בשמחת תורה

 

דוד המלך אמר בתהילים: "לדוד ה' אורי וישעי" אורי זה ראש השנה וישעי זה יום הכיפורים, אולם עבודת הימים הנוראים אינה מסתיימת ביום הכיפורים, אלא "כי יצפנני בסכה ביום רעה יסתירני" – חג הסוכות הוא ההמשך הטבעי של הימים הנוראים ואינו נפרד מהם.

 

יתרה מזאת מרן הרב שך זצ"ל היה אומר, שסוכות אינו רק המשך לימים הנוראים, אלא הוא שיא חדש של קרבה לבורא עולם, ופסגתו היא בסוף – שמחת תורה.

 

בכל ימי הסליחות בחדש אלול פתחו את ארון הקדש בכל יום פעם אחת ב"שמע קולינו" ואחרי אמירת ארבעה פסוקים סגרו אותו.

 

כשהגיע ראש השנה פתחו וסגרו אות ושוב ושוב.

 

בעשרת ימי תשובה פתחו בכל יום את ארון הקודש שלש פעמים: "בשמע קולנו" , באמירת "אבינו מלכנו" של שחרית ושל מנחה – אבל לא הוציאו ספר תורה.

 

כשהגיע יום הכיפורים פתחו וסגרו ושוב פתחו וסגרו במשך כל היום ובנעילה –פתחו לא סגרו.

 

מגיע חג הסוכות, שוב פותחים את ארון הקודש, אך הפעם הקירבה כל כך התגברה עד שאנו מוצאים ספר תורה, מניחים אותו על הבימה וכולנו מקיפים את הבימה עם לולבינו.

 

בהושענא רבה  מוצאים את כל ספרי התורה ומקיפים שבע פעמים עם הלולבים.

 

אך שיא השיאים של חמישים ואחד הימים הוא בשמחת תורה. או אז פותחים את ארון הקודש מוצאים את כל ספרי התורה ולא מניחים אותם! נושאים אותם בידיים, "הושע נא חבוקה ודבוקה בך הושע נא" – ריבונו של עולם, אנחנו אתך ביחד, איננו נפרדים...


שמחת תורה- תשלומים בריקודים (dvar-tora.co.il)


© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏