אמונה וביטחון- מה רבו מעשיך ה'

עה ממשפחה דתית למשפחה חילונית והצליח לגרום לבעלי הבית לחזור בתשובה... כיצד? מוזמנים לקרוא... סיפור על פלאי הבריאה שחווה הרב עובדיה יוסף בבית מארחו...

מה רבו מעשיך ה'

מעשה במשפחה שגידלה תוכי מדבר - ענק, ססגוני ושובה לב. היה התוכי ממש כבן בית, הכלוב שימש לו רק כמעון לשינה, ובכל שעות היום היה מעופף בבית, נתלה על הכתף, ואף מטייל להנאתו בחצר, הכיר את כל בני הבית בשמם, ורכש אוצר מילים נכבד. 

כאשר זכו וחזרו בתשובה - זכה גם התוכי להגדיל את אוצר המילים שלו: כשצלצל הטלפון, היה קורא: הלו, שלום, ברוך ה', בעזרת ה'", וביום שישי, מבלי שאיש יאמר, היה מתחיל לקרקר: "שבת שלום, שבת שלום". 


יום אחד יצא התוכי לחצר ליהנות מקרני החמה, אותה עת התקלקל דוד השמש על הגג. עלה אחד מבני הבית לתקנו, שחרר את הצינור - וזרם מים חמים ניתז למרחוק ושטף את התוכי הנופש. 

נבהל התוכי, פרש כנפיים ופרח. כששבה אליו רוחו, הביט למטה ולא ראה עוד את הבית, לא זיהה את החצר, המשיך במעופו מבוהל ונסער, עבר מעל שדות ופרדסים, שכונות ומגרשים, עד שאפסו כוחותיו, והוא צנח אי שם מעולף.


ובבית - צער רב. חיפשו בקדחתנות, ולתוכי אין זכר, נעלם ואיננו. נקפו ימים ונקפו שבועות, ואין קול ואין עונה. חלפה שנה, ואיש לא דיווח על הימצאות התוכי ברשותו. והנה באחד הימים פנו אל בעל הבית בבקשה: פלוני, חובב תוכים מושבע, התחיל לאחרונה לצעוד את צעדיו הראשונים אל היהדות, ואתה, הרי היה לך בעבר תוכי בביתך, ודאי תמצא אתו שפה שותפת, ותחזקו בדרכו החדשה. נענה והתקשר אל רעו התוכיין. 

ברכו על הצטרפותו למשפחת השבים, והחלו לדבר על תחביבם המשותף. סיפר כמובן אף על התוכי המיוחד שהיה לו, אשר היה קורא: ברוך ה', בעזרת ה', ובישר על בוא השבת. 

התוכיין התפעל עד בלי די. כשהשיחה הסתיימה, שאלה אשתו: "מי היה זה?" הביט בכלוב התוכי שבביתו במבט מהרהר, ואמר: "בעליו של התוכי"... אכן היה זה התוכי ההוא שאיבד את דרכו, וצנח באפיסת כוחות במגרש ריק. ילדים, שידעו על תחביבו של האיש, הזעיקוהו לטפל בתוכי המעולף. טיפל בו במסירות ונקשר אליו. דבר אחד הפריע לו - בכל פעם שהטלפון היה מצלצל, היה התוכי קורא: "ברוך ה', בעזרת ה'!" 


וביום שישי היה צוהל: "שבת שלום, שבת שלום!" וכך יום אחר יום, שבת אחר שבת, ובני הזוג החלו להתעניין ביהדות, והחליטו להירשם לסמינר. והנה עכשיו התגלה להם בעליו של התוכי היקר... 

אך כיצד יוכלו לוותר עליו? אבל דווקא האישה הייתה נחרצת: "ה' מעמיד אותנו בניסיון! אם תשובתנו כנה - נחזיר את התוכי לבעליו!" וכך הושב לבעליו - תוכי שהשיב לבבות אל אביהם שבשמים...

 


ומעשה במרן הראשון לציון רבנו עובדיה יוסף זצ"ל, שהתארח בשבת קודש אצל יהודי נכבד. והנה לערך בשעה שלוש לפנות בוקר, כשכל בני הבית נמו את שנתם, קם מרן משנתו לעסוק בתורה. 

לאחר דקות מספר, שמע מישהו אומר לו "שבת שלום", השיב לו מרן "שבת שלום" מבלי להוציא עיניו מהספר. לאחר כמה רגעים שוב שומע מרן שמישהו אומר לו "שבת שלום", והשיב לו "שבת שלום" והמשיך בלימודו. 

אך הלה לא סיים, ומידי דקה דקותיים חזר ואמר "שבת שלום", "שבת שלום". התפלא מרן, מי הוא זה ואיזה הוא אשר מלאו לבו להפריע לו בלימודו, וישא עיניו וירא והנה - תוכי! בפינת החדר שהורגל בשבת לומר "שבת שלום". מה רבו מעשיך ה'!


© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏