יום הכיפורים- להשתנות בדברים הקטנים

"ההכנה ליום כיפור משל ונמשל". המבארים שהשינוי הוא בדברים הקטנים. הקב"ה לא מבקש מאיתנו לעזוב את כל עיסוקנו ושגרת חיינו כדי להשתנות, אלא לחפש את הפגמים הקטנים שיש לנו ואותם לתקן ולחדש... לקבל החלטה טובה בדבר קטן ולצעוד לקראת שנה טובה ומבורכת...

להשתנות בדברים הקטנים


היה מלך שהיה נוהג לבקר אצל תושבי המדינה. בכל כמה זמן שיגר מכתבים ל-15 תושבים שבעוד חודש הוא מגיע. והנה זוג זקנים שביתם מט לנפול קיבלו את המכתב. 


הבעל נכנס ללחץ ואמר לאשתו: "תראי איך הבית נראה?!. נקנה צבע ונצבע, נחליף את החלונות השבורים ונסדר את הבלטות, ונקנה גם כיסא אחד נורמלי שיהיה לו לשבת (אנחנו יודעים להיזהר עם שיווי המשקל... אבל המלך יפול...)


אשתו אמרה לבעלה הנסער: "10 שנים בקשתי ממך לעשות זאת ואתה אומר - "אין כסף". מאיפה יש לך פתאום?!


אמר לה הבעל: "אין לי, ניקח הלוואה!".

השיבה אשתו בכעס: "השתגעת?! אנחנו נראה למלך איך אנחנו חיים בדיוק: קירות מקולפים, קרטונים בחלונות. זה מה יש!..."


הבעל ניסה להסביר: "זה נכון כאשר המלך בא בפתע פתאום - הוא מתכוון לראות את חיינו כמות שהם... אבל אם הוא שלח מכתב הוא רוצה שנתכונן... לפחות כיסא אחד נשים לו... כי אם יבוא המלך וישאל: איך התכוננתם לבואי? מה נאמר לו?!..."


זהו המשל , הנמשל ברור מאליו:


הקב"ה לא מבקש שנבנה בשבילו בית חדש, גם לא שנצבע קירות ונחליף חלונות - אם אין באפשרותנו.., אבל לפחות לנקות את הקיר כמה שאפשר, לתקן כיסא שיהיה אפשר לשבת, להדביק תמונות במקום החלון השבור... - להשתנות בדברים הקטנים - זה מה שצריך!!!. 


לדוגמה: להקדים את בואנו לתפילה, לברך ברכת אשר יצר בעמידה במקום, ברכת המזון בכוונה, ועוד...


נקבל החלטה טובה בדבר קטן ונצעד לקראת שנה טובה ומבורכת...


יום הכיפורים- סגולה לחיים - לב שבור! (dvar-tora.co.il)


© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏