שבע ברכות- מי ויתר כאן?!

ות" המביע רעיון נפלא על החיבור בין בני הזוג. גם אם לשני יש חיסרון או מגרעת - לא בהכרח שזה המגרעת שלו ייתכן שהחיסרון הוא בכלל של בן הזוג השני... "כיצד הצליח החתן לשכנע את הכלה"בחכמה שלמעשה הוא הוותרן בשידוך שלהם ולא היא... מתאים כ- "דבר תורה לשבע ברכות"

מי זה שוויתר כאן?!

כדי להבין שלא פעם אנו בטוחים שאנו נדרשים לוויתור בחיי הנישואין אך מתברר שמי שוויתר כאן למעשה הוא בן הזוג השני. 

סיפור נפלא ימחיש זאת כדבעי:

שדכן אחד תיאר בפני משפחת הכלה את החתן המיועד: "כליל השלמות הוא! - חכם, 'יודע ספר', בעל מידות ויפה תואר... לא הייתי מתבייש לומר שאילו הייתה לי בת הייתי חוטף חתן כזה בשתי ידיים..."

המשפחה הנרגשת שבעיני רבים מבני העיר נחשבה לאחת המשפחות הטובות והמכובדות, לא חשבה פעמיים וביקשה מיד לסגור חתונה.
מבלי לראות את החתן הם קבעו פגישה עם בני המשפחה.

היום המיוחל הגיעה, כל המשפחה עומדת על מפתן הדלת ומצפה לראות את פני ה'עילוי' המיוחד...

עלם חמודות בעל הדרת כבוד ירד במפתן החצר - גבה קומה ויפה תואר כפי שאמר השדכן. הכלה הנרגשת לא יכלה להתאפק ולחשה לאימה: "אני לא מאמינה אל החתן הזה התפללתי...".

החתן החל ללכת אך שוד ושבר, הכלה הבחינה כי הוא צולע... רגלו האחת קצרה והאחרת ארוכה. את זה אף אחד לא ציין...
היא צווחה בקול, רצה אל חדרה וטרקה את דלת חדרה בעצמה שהדי הטריקה נשמעו אף ברחוב הסמוך.

המשפחה השתדלו לשמור על קור רוח הן כבוד הבריות חשוב הוא, בפרט במשפחה כשלהם. אחד אחד ניסו בני המשפחה לשדל את הכלה לצאת מהחדר, אך לשווא.

לפתע קם החתן, שהבין מיד במה מדובר וביקש לדבר עם הכלה. "תנו לי 2 דקות לדבר עימה והיה אם לא תתרצה אלך כלעומת שבאתי..." בני הבית התחננו לכלה וזו נאותה.

"הקשיבי נא" - פתח החתן - "40 יום לפני שנוצרנו הכריזו בשמים, עלי ועליך כבני זוג. אני שכבר אז אהבתי אותך מאד, שאלתי מה מידותייך ואיך יראו חיינו. נענתי שאת תהיי עם רגל אחת קצרה ורגל אחת ארוכה. התחננתי לבורא עולם שיעביר אלי את הנכות ושאת תהיי בריאה ומושלמת. והוא הסכים. נועדנו זה לזו אבל ההחלטה בידייך!"

הכלה ההמומה חשבה לרגע, יצאה והכריזה: "את החתן הזה אני רוצה!!!"

יהיה הסיפור דמיוני ככל שיהיה... נחשוב לרגע מה שינה את החלטתה? מה הביא את הכלה לרצות בחור נכה?!


והתשובה ברורה:
היא הבינה שהחיסרון אצלו איננו בהכרח שלו, יתכן שזהו בכלל החיסרון שלה...

לא פעם אנו בטוחים שהחסרונות נמצאים אצל בן הזוג - אך אם נתבונן ייתכן שהם נמצאים אצלו דווקא בגללנו. אין החסרונות של בת הזוג הם בגלל שמגיע לה לחיות עם המגרעות הללו, סביר להניח שהקב"ה הביא עליה את הייסורים כי זה מה שמגיע לנו...

אם כל אחד מבני הזוג ישוב כך, גם אם הוא בטוח במאת האחוזים זה לא נכון... אזי חיי הנישואין יהיו מלאי יתרונות ונטולי חסרונות...


ברוך ה' החתן והכלה שלנו שלמים ובריאים ויש בהם יתרונות רבים. נברך את החתן והכלה שיראו כל אחד מעלת בן זוגו ולא חסרונן. ייתן ה' והבית אשר יקימו יושתת על אדני התורה ותהיה השכינה שרויה בניהם...

© כל הזכויות שמורות ל"דבר תורה" - שיעורי תורה | צור קשר | סליקה בכרטיס אשראי
‪Google+‬‏